HASTA YATAĞI KİRALAMA

En Uygun Hasta Yatağı Kiralama

Gelişen teknoloji insan hayatını kolaylaştırmaktadır. Hastaneler, hastalara en güzel şekilde bakılan ve tedavisi yapılan yerlerdir. Gelişen teknolojinin kullanılmasıyla üretilen hasta yatakları bakımı ve tedaviyi olumlu anlamda desteklemektedir. Firmamız hasta yatağı kiralama ve satışı yapmaktadır. Hastanın yatarak tedavi edilmesi gerekebilir. Hastanedeki tedavi süreci bitirildikten sonra bazı hastaların evde de yatması gerekir. Doktorlar bazı hastalar için belli bir tedavi süresi verirken bazıları hayatlarının devamını yatarak geçirmek zorundadır. 
Eskiden eve çıkarılan hastalar normal yataklarda yatırılırdı. Klasik yataklarda yatan hastalar, hastalığın ağrısının yanında yatağın rahatsızlığını da beraberinde çekmek zorunda kalırdı. Belli bir süreden sona yatmak, insanı rahatsız eden ve çeşitli ağrılara neden olan bir durumdur. Hasta yatakları, yatmak zorunda kalan hastalar için tasarlandığından dolayı rahatsızlık vermez. Hastanın istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde imal edilen yataklarımızın konfor seviyesi yüksektir. 

Hastalar arasında hiç hareket etmeden yatanlar vardır. Yatalak veya felçli olan bu hastalar, kendiişlerinin hiçbirini yapamazlar. Tuvalet ihtiyaçlarını bile görmekten acizdir. Bu durumda olmak hastalar için yeterince zordur. İhtiyaçlarının başkalarına yük olarak karşılanması ise psikolojik olarak yıpratıcıdır. Lazımlıklı hasta yataklarımız, yatalak hastaların veya kalkıp tuvalet ihtiyacını göremeyecek olanların psikolojisini rahatlatmak üretilmektedir. Hastanızın durumuna göre lazımlıklı yataklarımızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. 

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları ve Neden Kiralanmalı?

Futbol oynarken veya temizlik yaparken düşüp bacağınızı kırdınız. Bu veya buna benzer durumları bütün insanlar yaşayabilir. Yaşanan bu kaza sonrasında hastanın bacağı alçıya alınır ve bir süre yatması gerekir. Kırığın durumuna ve yerine göre bazı hastaların bir müddet hareket etmeden yatması gerekir. Kırığı olan, ciddi ameliyat geçirmiş olan, hayatının devamını yatağa bağlı olarak geçirerek olanlar hasta yataklarında yatmalıdır. Çünkü hastaların tedavisi evlerinde devam edecektir. Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde görmeye alışkın olduğumuz hasta yataklarının ev tipleri vardır. Hastaneden çıkarılan hastalar bu yataklarda yatarak tedavisine devam etmelidir. Etmelidir diyoruz çünkü hastanın dinlenmesi tedaviyi olumlu etkilemektedir. 
Rahat olmayan, yataktan dolayı ekstra ağrılar yaşayan hastanın iyileşme süreci uzar. Yatalak hastanız varsa yataklarımızdan satın almalısınız. Devamlı yatan hastanızın vücudunda zamanla yaralar oluşacaktır. Yaraların olumsuzluğu hastanız kadar sizi de etkileyecektir. Oysaki devamlı yatmak zorunda olanlar için özel olarak tasarlanan havalı yataklarımız bası yarası oluşumunun önüne geçerek hastanızın rahatlamasını sağlar. Hasta yatağı kiralama fiyatları, satın almaya göre daha uygun olduğundan bütçesi kısıtlı olanlar için güzel bir seçenektir. 

Medikal Hasta Yatağı Kiralarken Lütfen Dikkat Edin

Hasta yatakları, hastaların rahatı ve konforu için üretilen ürünlerdir. Yataklarımız, hastaların tedavisi sırasında ağrılarının azalması, serum bağlama, güvenliğinin sağlanması, ayak ve baş kısmının hareket ettirilmesi gibi ihtiyaçlarına karşılık vermek için tasarlanmıştır. Medikal hasta yatağı kullanan hastalarda ağrı minimuma çekilir. Ortopedik yataklar, hastanın vücudunu dinlendirir. Yataklarımızda özel hava delikleri bulunur. Hava delikleri, hava akımını sağladığından hastalar terlemez. Terleme hastanın temizliği için önemlidir. Fakat daha önemlisi terleme, vücutta tuz atımı olduğundan ciltte yaralanmaları hızlandırır. Bası yarası adı verilen yatak yaralarında terlemenin etkisi oldukça fazladır. 
Yatacak hasta için yatak seçimi önem arz eder. Hastanın kilosu, hastalığı dikkate alınarak yatak seçimi yapılmalıdır. Özelliklerine dikkat edilmeden alınan veya kiralanan yatakta hastanız rahat olamayabilir. Örneğin en fazla 80 kilo taşıma kapasitesine sahip hasta yatağına 150 kiloluk hasta yattığında istenilen verim elde edilemez. Tedavi sırasında, idrar kaçırma, kan akması veya hastalıktan kaynaklı çeşitli kirlenmeler olabilir. Kirlenmelere karşı yataklarımızın üzerinde su geçirmez kılıf vardır. Kılıf kolayca çıkarılır. Leke tutmayan özel bir kumaştan üretilmiştir. Anti bakteriyel olan kılıf yıkandığında kirden ve mikroplardan eser kalmaz. Kılıflarımız, hastanın konforunu sağladığı kadar bakan kişinin işlerini de kolaylaştırmaktadır. 

Medikal 2 Motorlu Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hastaların yatakları son teknolojiyle üretilmelidir. Hasta yatakları teknolojinin gelişmiş bir ürünüdür. Medikal hasta yatağı fiyatları, kullanılan teknoloji ve faydaları göz önünde bulundurularak belirlenir. Teknik anlamda en üst seviyede olan yataklarımızda kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılmıştır. Ayak ve yan taraflarda bulunan korkuluklar, dayanıklıdır. ABS malzemeden üretilen korkuluklar istenildiğinde indirilebilir. Hastanın güvenliğini sağlaya korkuluklar nerdeyse bütün 2 motorlu yataklarımızda bulunur. Anti bakteriyeldir. Hasta uyurken kaldırılan korkuluklar, nakil sırasında veya yemek gibi aktiviteler sırasında indirilir. 

Evde bakım için en fazla tercih edilen modellerimiz iki motorlu yataklardır. İki motorlu yataklarımızda iki adet piston motor bulunur. Piston motor sayesinde yatağın baş ve ayak kısmı hareket eder. Hastanızın ayakları ağrıdığında veya doğrulmak istediğinde tek bir tuşla kaldırabilirsiniz. Yatağımızın özellikleri kumanda ile kullanılır. Kumanda üzerinde bulunan ilgili düğmeye basmak yatağın baş veya ayak kısmını kaldırmaya yeterlidir. Özel üretilen iki motorlu yataklarımız elektrikle çalışır. Elektrik kesintisi olması durumunda pille çalışma özellikleri bulunur. Vücudunda kırık veya çıkık bulunan hastalar aynı şekilde yattıklarında ağrıları artabilir. Hafif değişiklik kırığı çıkığı olanlara iyi gelecektir. Hastanızın durumuna göre 2 motorlu yatak modellerimizden satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. 

3 Motorlu Hasta Yatağı Fiyatı

Hasta yatakları, hastaların mevcut rahatsızlıklarının ağrılarını azaltmak, tedavisini hızlandırmak ve konforunu sağlamak için özel olarak üretilmiştir. Hastaya ve bakıcısına avantajlar sağlayan 3 motorlu hasta yatağı fiyatı, modeline göre değişiklik gösterebilir. 3 motorlu hasta yataklarının iki farklı modeli firmamızda satışa sunulmaktadır. Satışa sunulan 3 motorlu hasta yataklarımız şunlardır:

•  3 motorlu asansörlü hasta yatağı
•  3 motorlu asansörlü ABS hasta yatağı

3 motorlu hasta yataklarımızda, iki motorlu yatakların özelliklerine ilaveten asansör sistemi bulunur. Yataklarımızın baş ve ayak kısımlarını hareket ettiren iki motora ilave asansör motoru eklenmiştir. Asansör sistemi, yatağın aşağı ve yukarı hareket etmesini sağlar. Asansör sistemi hastaların inerken düşmemesi için tasarlanmıştır. Hasta, yataktan ineceğinde aşağı indirilir. Ağrısı veya farklı rahatsızlığı olan hastalar sorun yaşamadan inip yatağına çıkabilir. Acil durumlarda hasta sedyeye nakledileceğinde de asansör sistemi kullanılır. 
Genellikle 3 motorlu yataklar 200 kilo taşıma kapasitesine sahiptir. Yanlarda bulunan korkuluklar indirilip kaldırılabilir. Yatağın kenarlarında serum asma aparatları bulunur. Tedavi sırasında takılacak olan serumlar, aparata yerleştirilir. Böylede serum daha kolay akar. Darbelere ve sürtünmeye dayanıklı dört adet tekerlek vardır. Özel plastikten yapılmış olan tekerlekler 360 derece döner. 360 derece dönmesi hastanın acil durumlarda naklini kolaylaştırır. Tekerleklerde bulunan kilit sistemi kullanılarak yatak olduğu yere sabitlenebilir. 

4 Motorlu Hasta Yatağı Kiralama

Hastaneler, hastaların tedavisi için kurulmuştur. Her türlü donanım hastaların tedavisine katkı sağlayacak şekildedir. Hastanelerde kullanılan yataklar da hasta tedavisine katkı sağlamaktadır. Rahat ve konforlu olan hasta yataklarının güvenliği maksimum seviyededir. Normal yatakta yatan bir hasta düşebilir. Çünkü koruması yoktur. Oysaki hasta yataklarımız tamamen hasta güvenliği dikkate alınarak üretilmiştir. Fonksiyonel özelliklere sahip olan yataklarımız arasında bulunan 4 motorlu yataklarda, 4 adet motor vardır. Baş, ayak kısmını hareket ettiren motorlar, asansör sistemini sağlayan motor ve yatağın dik durmasını sağlayan motordur. 
Genellikle yoğun bakımlarda kullanılan 4 motorlu hasta yataklarında trendelenburg denilen özellik bulunur. Trendelenburg özelliği sayesinde hasta oturur vaziyetinde tedavi olabilir. Hemşire takip ekranı, yatağa bağlanabilir. Böylece hemşire hastayı her an takip edebilir. 4 motorlu hasta yatakları evlerde pek kullanılmaz. Fakat kullanılması gerektiğinde firmamızdan satın alınabilir. Hastanızın kısa süreli ihtiyacı olacaksa kiralama seçeneğimizi değerlendirebilirsiniz.