Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Hastalar için çok sayıda özelliği tek bir açtı altında buluşturan ve yine tek bir ürüne entegre etmeyi başaran hasta yatakları, hasta konforu için en önemli ürünlerden bir tanesidir. Peki ama tercih yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Elbette göz önünde bulundurmanız gereken birtakım hususlar var ve bu detayları da az sonra ele alacağız.

Fiyatına ve modeline göre özellikler de değişiklik gösteriyor olacaktır. Eğer rakamlar fazla gelirse sizler de kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hasta yatağı nasıl olmalı sorusuna maddeler halinde yanıt verelim ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

  • Hasta yatağı mutlaka ortopedik olmalı. Hastanın vücuduna göre şekil alan bu yatak modelleri sayesinde hastanın gündelik hayatı çok daha konforlu olacaktır. Bunun yanı sıra hastalar uzun süre bu yatakta vakit geçireceği için yatak yarası dediğimiz risk durumunun da en aza indirgenmesi gerekiyor. Ortopedik modellerde bu sorun ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz ve öncelikli dikkat etmeniz gereken detay da kesinlikle budur.
  • Hasta yatağının hava alabiliyor olması şarttır. Bakteriyel enfeksiyon riskini en aza indirgemek adına bu detayın da büyük önem arz ettiğini belirtmek gerekiyor. Sağlıklı bir yatak ile birlikte hasta bakımının da çok daha kusursuz bir seviyeye taşınacağını düşünüyoruz. Bunun yanı sıra yatak bakımının da çok daha kolay yapılabilir olması gerekiyor.
  • Hasta yatağı nasıl olmalı incelemesine devam ediyoruz ve merak ettiklerinize yine detaylı bir şekilde yanıt vereceğiz. Anatomik yapısı ile hasta vücuduna uygun şekilde hareket edebilen bir yatak olmalıdır. Hasta, gün içerisinde vaktinin büyük bir kısmını bu yatakta geçiriyor ve haliyle çok fazla hareket ediyor. Yatak modelleri ve yapısı da bu hareketliliğe uyum sağlamak durumundadır. Bu da konfor detayını bir kez daha ön plana taşıyor diye düşünüyoruz.
  • Hasta güvenliği ise bir diğer önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. Korkuluklar bu aşamada en önemli etkenlerden biri. Hasta yatağı satın alırken korkuluk detayını da mutlaka göz önünde bulundurmak durumundasınız. Hasta hareket ettiğinde sağa ya da sola düşmemesi için korkuluklar gerekli önlemi sağlıyor olacaktır.
  • Hasta yatağı tercihi yatarken kumaş detayını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Sağlam kumaştan üretilmiş ve aynı zamanda lekeye dayanıklı yapıya sahip olması gerekiyor.
  • Alçaklık ve yükseklik detayını da göz önünde bulundurmak durumundasınız. Hastalar yataktan ayrılmak istedikleri takdirde zorluk yaşamamalı ve zaten üreticiler de bu detayın farkında görünüyorlar.
  • Serum askısı, yemek masası gibi eklentilerin de yine yatak içerisinde sunulması gerekiyor. Bu eklentiler sayesinde hastanın gündelik yaşantısı daha kolay bir hal alacak ve kusursuz bir seviyeye taşınacaktır. Bunun yanı sıra banyo ve tuvalet ihtiyacına yanıt verecek aparatların da yatağa uygun şekilde entegre edilmesi gerekiyor.
  • Hasta yatağı nasıl olmalı sorusuna bu detaylar ile birlikte yanıt vermek mümkün. Hastanın sağlık durumuna bağlı olarak da seçimlerinizi yapmak durumundasınız. Bu konuda dilerseniz bir uzmandan yardım alabilir ve daha kolay tercih yapabilirsiniz.
  • https://www.medikalturkiye.com/